DW-45-13-F-D-965
Samtec Inc.
Product No:
DW-45-13-F-D-965
Description:
CONN HDR 90POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.965" (24.511mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)