DW-48-15-F-D-375
Samtec Inc.
Product No:
DW-48-15-F-D-375
Description:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 96
Color Black
Length - Post (Mating) 0.145" (3.683mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)