DW-49-08-F-D-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-49-08-F-D-200
Description:
CONN HDR 98POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)