DW-50-19-L-T-1000-008
Samtec Inc.
Product No:
DW-50-19-L-T-1000-008
Description:
CONN HDR 150POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 150
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.000" (25.400mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)