DWM-03-58-G-S-228
Samtec Inc.
Product No:
DWM-03-58-G-S-228
Description:
CONN HDR 3POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.357" (9.068mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.705" (17.907mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.228" (5.791mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)