DWM-13-57-S-D-200
Samtec Inc.
Product No:
DWM-13-57-S-D-200
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.330" (8.382mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)