DWM-17-60-G-D-575
Samtec Inc.
Product No:
DWM-17-60-G-D-575
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.825" (20.955mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)