E2E-X23B2L30-M1
Omron Automation and Safety
Product No:
E2E-X23B2L30-M1
Description:
SENSOR INDUCT 23MM PNP M30 NC
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Sensing Distance 0.906" (23mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency 200Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V