E2Q2-N30MF3-H
Omron Automation and Safety
Product No:
E2Q2-N30MF3-H
Description:
SENSOR PROX INDUCT 30MM IP67 MOD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Output Type PNP-NC/NO, 3-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency 100Hz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series E2Q
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 60V