ECC-D3D181JGE
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECC-D3D181JGE
Description:
CAP CER 180PF 2KV SL/GP RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient SL/GP
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KGE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 180 pF