ECC-T3G270JG
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECC-T3G270JG
Description:
CAP CER 27PF 4KV SL/GP SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient SL/GP
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 27 pF