ECE-A1HKAR33I
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECE-A1HKAR33I
Description:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.1 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF