ECE-A1HKS220
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECE-A1HKS220
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
In Stock : 1399
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 102 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF