ECH-A22405JX
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECH-A22405JX
Description:
CAP FILM 4UF 5% 220VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene, Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.280" (32.50mm)
Size / Dimension 1.457" L x 0.630" W (37.00mm x 16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHAX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4 µF