ECH-U1C682JB5
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECH-U1C682JB5
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 16VDC 0805
In Stock : 2666
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series ECH-U(B)
Voltage Rating - DC 16V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC 11V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 pF