ECK-T3D271KB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECK-T3D271KB
Description:
CAP CER 270PF 2KV Y5P SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECK
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 270 pF