ECK-TBC332MF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECK-TBC332MF
Description:
CAP CER 3300PF 250VAC Y5V SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings Y2
Series ECK
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF