ECQ-E1333KFB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-E1333KFB
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(F)
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.033 µF