ECQ-U2A332KLA
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-U2A332KLA
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 275VAC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Size / Dimension 0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF