ECQ-U2A334ML
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-U2A334ML
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 275VAC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.374" W (17.50mm x 9.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF