ECQ-U2A684KLY
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-U2A684KLY
Description:
CAPACITOR FILM RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.004" L x 0.413" W (25.50mm x 10.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.68 µF