ECQ-UBAF103K
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-UBAF103K
Description:
CAP FILM 0.01UF 10% 300VAC RADIA
In Stock : 676
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1
Series ECQUB
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10000 pF