ECQ-UBAF222K
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-UBAF222K
Description:
CAP FILM 0.0022UF 10% 300VAC RAD
In Stock : 1375
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Size / Dimension 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series ECQUB
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 pF