ECW-FE2W335QD
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-FE2W335QD
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 450VDC RADIAL
In Stock : 225
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Ratings -
Series ECWFE
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 84V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF