ECW-HA3C123JB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-HA3C123JB
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.799" L x 0.268" W (20.30mm x 6.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.012 µF