ECW-HA3C133H
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-HA3C133H
Description:
CAP FILM 0.013UF 3% 1.6KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±3%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Size / Dimension 0.799" L x 0.280" W (20.30mm x 7.10mm)
Ratings -
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.013 µF