EEE-HA0J220AR
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEE-HA0J220AR
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
In Stock : 4000
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 29 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 49.3 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF