EEF-GX0D331R
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEF-GX0D331R
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
In Stock : 22741
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3mOhm
Series SP-Cap GX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 10.2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF