EEF-WA1D151P
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEF-WA1D151P
Description:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm
Series SP-Cap WA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 µF