EEH-ZA1K220P
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEH-ZA1K220P
Description:
CAP ALUM HYB 22UF 20% 80V SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 100 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Series ZA
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.55 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF