EEH-ZS1E471P
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEH-ZS1E471P
Description:
CAP ALUM HYB 470UF 20% 25V SMD
In Stock : 3150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.504" (12.80mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 525 mA @ 100 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Series ZS
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF