EEV-HA1J220P
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEV-HA1J220P
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF