ELC-16B123L
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-16B123L
Description:
FIXED IND 12MH TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance -
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Series 16B
Inductance 12 mH