ELK-E100FA
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELK-E100FA
Description:
FILTER LC(T) 10PF 250MHZ SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Attenuation Value -
Filter Order 3rd
Applications Data Lines for Mobile Devices
Center / Cutoff Frequency 250MHz (Cutoff)
Values C = 10pF
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Product Status Obsolete
ESD Protection No
Series ELKE
Type Low Pass
Package / Case 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (T-Type)
Mfr Panasonic Electronic Components
Height 0.087" (2.20mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 2 A