ELL-VGG120M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-VGG120M
Description:
FIXED IND 12UH 580MA 480MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 690mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 580 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm
Series G
Inductance 12 µH