ERA-2ARC9760X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2ARC9760X
Description:
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/16W 0402
In Stock : 559
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 976 Ohms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W