ERA-S27J471V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-S27J471V
Description:
RES TEMP SENS 470 OHM 5% 1/10W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 2700ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Resistance 470 Ohms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W