ERJ-14NF5231U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-14NF5231U
Description:
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 1567
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.23 kOhms
Series ERJ-14N
Power (Watts) 0.5W, 1/2W