ERJ-1TRQJR27U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1TRQJR27U
Description:
RES 0.27 OHM 5% 1W 2512
In Stock : 479
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 270 mOhms
Series ERJ-1TR
Power (Watts) 1W