ERJ-1TRSJR13U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1TRSJR13U
Description:
RES 0.13 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 130 mOhms
Series ERJ-1TR
Power (Watts) 1W