ERJ-3EKF19R1V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-3EKF19R1V
Description:
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 85839
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 19.1 Ohms
Series ERJ-3EK
Power (Watts) 0.1W, 1/10W