ERJ-6ENF1214V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-6ENF1214V
Description:
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 43613
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.21 MOhms
Series ERJ-6EN
Power (Watts) 0.125W, 1/8W