ERJ-8ENF30R9V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8ENF30R9V
Description:
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 20020
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 30.9 Ohms
Series ERJ-8EN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W