ERJ-8ENF3922V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8ENF3922V
Description:
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 40308
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 39.2 kOhms
Series ERJ-8EN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W