ERJ-B1BFR75U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-B1BFR75U
Package:
1020
Description:
RES 0.75 OHM 1% 2W 1020
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings -
Resistance 750 mOhms
Series ERJ-B1
Power (Watts) 2W