ERJ-H3QD2R05V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H3QD2R05V
Description:
RES 2.05 OHM 0.5% 1/4W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.05 Ohms
Series ERJ-H3Q
Power (Watts) 0.25W, 1/4W