ERJ-H3QD4R70V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H3QD4R70V
Description:
RES 4.7 OHM 0.5% 1/4W 0603
In Stock : 4554
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.7 Ohms
Series ERJ-H3Q
Power (Watts) 0.25W, 1/4W