ERJ-U06F5760V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U06F5760V
Package:
0805
Description:
RES 576 OHM 1% 1/8W 0805 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 576 Ohms
Series ERJ-U06
Power (Watts) 0.125W, 1/8W