ERJ-U12F1961U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U12F1961U
Package:
1812
Description:
RES 1.96K OHM 1% 3/4W 1812 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.96 kOhms
Series ERJ-U12
Power (Watts) 0.75W, 3/4W