ERJ-XGNF2700Y
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGNF2700Y
Package:
01005
Description:
RES 270 OHM 1% 1/32W 01005
In Stock : 27950
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
Resistance 270 Ohms
Series ERJ-XGN
Power (Watts) 0.03W, 1/32W